Sputtr.com | Alternative Search Engine

Silmalau

Blefariit ehk lauäärte põletik

Käesoleva infolehe eesmärk on selgitada patsiendile blefariidi ehk silmalau äärtel esineva põletiku olemust ja ravi. Haiguse olemus Blefariit ei kahjusta nägemist, küll aga kipub see korduma ning võib olla väga ebameeldiv haigus.

Halaasion ehk rahetera

Mis on halaasion ehk ``rahetera``? Halaasion on silmalau rasunäärme ummistus. Silmalau sees on tunda väike sõlm mis aeglaselt suureneb. Nahavärvus halaasioni ümber on normaalne või roosakas.

37. SILMAHAIGUSED

Kui rahetera on pikka aega häirivalt suur, siis nääre tühjendatakse ja selle kapsel eemaldatakse kirurgiliselt (silmaarsti protseduur). 37.32 SILMALAU SISSE-(ENTROPIUM) JA VÄLJAPOOLE (ECTROPIUM) PÖÖRDUMINE Anna-Maija Paakkala Eesmärk-Ektroopiumi tuleb ravida, enne kui limaskest hü-pertrofeerub.

MERIDIAANID, NENDE SEOSED 5 ELEMENDI JA LIHASTEGA

... põlvevalud jala siseküljel, pahkluuvenitused, tasakaalutus tekitab loidust, ärriruvust, vererõhu mõju Lauba ja pealae peavalud, lülisambakaelaosa kõverdus, küfoos, skolioos, üldised seljahaigused, nimmeosa venitus, ishias, pahkluu nikastused, sissepoole pööratud jalad, ülemise silmalau ...

VALURAHA HÜVITISE TABEL 1/2010

... järelkontrollis täidetud arstitõendi alusel) 3.1 Pisarakanalite funktsioonihäire: a) pisarkanali funktsioonihäire armistumisest b) traumaatiline dakrüotsüstiit 3.2 Silma trauma järgne: a) kojunktiviit, b) keratiit, iridotsükliit c) vikerkesta defekt, läätse luksatsioon, trihhiaas, silmalau ...

20. Nakkushaiguste patomorfoloogia

•Naha mädased põletikud:-impetiigo e mädavill-lõõve (impetigo) ;-follikuliit e karvanääpsupõletik (folliculitis) ;-äge mädane hidradeniit e higinäärmepõletik (hidradenitis supputativa accuta) ;-odraiva (hordeolum) -mädapaise, mis haarab silmalau rasunäärmed-furunkul e. mädapaise ...

Ainuraksed ja hulkraksed parasiidid

Nääpsulestad võivad olla seotud haigustega nagu seborröaline dermatiit, blefariit (silmalau serva põletik) ja rosaatsea. Sagedamini esinevad nääpsulestad vanemaealistel, nakatumus võib olla isegi 96-98%.

SAMOJEEDI KOER

RASKED VEAD : **Selged pigmenteerumata alad silmalau- või mokaservadel DISKVALIFITSEERIVAD VEAD : **Sinised või erivärvilised silmad. **Üle- või alahambumus.

Tööga seotud allergia ja selle ennetamine

Atoopilistest allergiatest on enim diagnoositud heinanohu, astmat, silma sidekesta ja silmalau allergilist põletikku, atoopilist nahapõletikku/löövet ("piimakärnad", liigespinna nahapõletik) ja nõgeslöövet (nõgestõbe).

Henry Purcelli ooper

Kui selle nektarit tilgutada magava inimese silmalau-gudele, armub too esimesse elusolendisse, keda ärgates näeb. Oberon kavatseb nektarit tilgutada Titania laugudele.